Zaliakorta24

Kaip gauti žalią kortą?

Kaip gauti žalią kortą?

Užsienio pilietis, norintis gyventi Jungtinėse Valstijose nuolat, turi turėti imigrantų vizą. Šis procesas kartais vadinamas žaliosios kortos gavimu. Štai septyni efektyviausi būdai gauti žaliąją kortą Jungtinėse Valstijose.

Vedybos

Norint gauti žaliąją kortą šiuo būdu, užsienio pilietį turi paremti artimas giminaitis, kuriam yra ne mažiau kaip 21 metai ir kuris yra JAV pilietis arba teisėtas nuolatinis gyventojas. Santuoka yra dažnas šio metodo pavyzdys, tačiau santuoka turi būti tikra, o ne sudaryta tik dėl imigracijos tikslų—svarbus yra ketinimas.

Apskritai kalbant apie šį imigracijos būdą, yra dvi šeimos pagrindu skiriamų imigrantų vizų rūšys:

Artimi giminaičiai – šios vizos skiriamos remiantis artima šeimos ryšiu su JAV piliečiu, pavyzdžiui, sutuoktiniu, vaiku ar tėvu. Šioje kategorijoje imigrantų skaičius kiekvienais finansiniais metais nėra ribojamas. Tvarkymas atliekamas greitai—paprastai užtrunka apie metus ar šiek tiek daugiau.

Šeimos prioritetas – šios vizos skirtos konkretiems, tolesniems šeimos ryšiams su JAV piliečiu ir tam tikriems nustatytiems ryšiams su teisėtu nuolatiniu gyventoju. Šioje kategorijoje imigrantų skaičius kiekvienais finansiniais metais yra ribojamas. Tvarkymas užtrunka ilgiau, paprastai keletą metų—kartais net dešimtmečius.

Investuokite

Šiuo metu EB-5 tiesioginio investuotojo programa leidžia imigrantams investuotojams gauti žaliąsias korteles, investuojant nuo 500,000 JAV dolerių į savo verslus, su sąlyga, kad bus sukurta dešimt naujų darbo vietų. Ši galimybė yra laikina ir tikėtina, kad iki metų pabaigos ji bus uždaryta, o reikalaujama suma gali padidėti iki 900,000 JAV dolerių, kaip buvo anksčiau. Regioninio centro variantas šios programos šiuo metu yra uždarytas ir laukia atidarymo Kongreso.

Persikelkite su savo darbu

Įsivaizduokite, kad „Toyota“ siunčia savo vadovą iš Tokijo į Niujorką valdyti ten esančios biuro. Tai klasikinis tarpkorporacinio perkėlimo pavyzdys, kuris gali lemti žaliosios kortos gavimą. Jūsų peticiją pateikęs darbdavys turi būti JAV darbdavys ir ketina jus įdarbinti vadovaujančioje arba vykdomojoje pareigose. Peticiją pateikęs asmuo turi būti vykdęs verslą JAV bent 1 metus kaip teisinis subjektas, turintis kvalifikuotus ryšius su užsienyje įsikūrusia įmone, kurioje dirbote vadovaujančioje arba vykdomojoje pareigose. Darbo rinkos testo reikalavimas netaikomas, todėl tai yra labai trokštamas būdas gauti žaliąją kortą.

Mokykis ir gauk

Gaukite studento vizą studijoms JAV kolegijoje ar universitete, siekiant bakalauro ar magistro laipsnio. Tai suteiks teisę į vienerių metų darbo leidimą po studijų, vadinamą Pasirinktine Praktine Mokymu. Po šio laikotarpio paprašykite savo vadovo kreiptis dėl H1B darbo vizos jums. Tada paprašykite vadovo gauti darbo rinkos testo sertifikatą iš Darbo departamento, įrodantį, kad nėra amerikiečių darbuotojų, pasiruošusių, norinčių ir galinčių eiti šį darbą. Tada kreipkitės dėl žaliosios kortos per JAV Saugumo departamentą, Piliečių ir imigracijos tarnybą. Tai ilgas ir sudėtingas kelias, pilnas iššūkių, tačiau tai gali būti vienintelė galimybė daugeliui pretendentų, ypač tiems, kurie turi įgūdžių, bet neturi pinigų investicijoms ir neturi šeimos JAV.

Dirbk ir gauk

Galite kreiptis dėl H1B darbo vizos, o vėliau gauti žaliąją kortelę per darbo rinkos testą, kaip aprašyta studento pavyzdyje, arba kreiptis dėl EB-2 išskirtinio darbuotojo žaliosios kortelės pagal nacionalinio intereso atleidimą.

H-1B vizos pretendentai, atliekantys paslaugas specialioje profesijoje, paslaugas išskirtinės svarbos ir gebėjimų, susijusių su Gynybos departamento bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir vystymo projektu, arba paslaugas kaip mados modelis išskirtinio svarbumo arba gebėjimų, gali gauti žaliąsias korteles, jei jų darbdavys kreipsis dėl darbo rinkos testo sertifikato ir juos parems dėl žaliosios kortos. Šis kelias prasideda loterija daugumoje H1B atvejų ir yra ribojamas pagal metų skaičių. Tačiau, jei darbas susijęs su koledžu, ne pelno organizacija, susijusia su koledžu, ne pelno ar JAV vyriausybine mokslinių tyrimų organizacija, ar organizacija, kuri reikalauja, kad H-1B darbuotojas dirbtų vienoje iš šių trijų darbdavių kategorijų, ribojimų pagal skaičių nėra. Nepaisant to, H1B vizos kelias yra mažiausiai pageidautinas būdas gauti žaliąją kortą dėl jo sudėtingumo.

EB-2 paraiškos privalumas yra tas, kad galite patys pateikti prašymą dėl žaliosios kortos ir nesate priklausomi nuo darbo pasiūlymo. Be įrodymų apie aukštąjį išsilavinimą ar išskirtinį sugebėjimą, taip pat turite atitikti nacionalinio intereso atleidimo kriterijus, būtent kad siūloma veikla turi didelę svarbą ir nacionalinę reikšmę, esate gerai pasirengęs skatinti siūlomą veiklą, ir būtų naudinga Jungtinėms Valstijoms atsisakyti įprastų darbo pasiūlymo reikalavimų, t. y. darbo rinkos testo. Be to, tam tikri slaugytojai ir fizioterapeutai gali rinktis šį kelią į žaliąją kortelę be darbo rinkos testo, jei jiems pasiūlomas darbas šiose profesijose.

Įgyk ją savo pasiekimais

Sekite tarptautinių pasiekėjų, pavyzdžiui, Drake ar Ryan Reynolds, keliu, kurie gali gauti žaliąsias korteles dėl savo pasiekimų. Paprastai tai apima asmenis, kurie yra laimėję tarptautiniu mastu pripažintus apdovanojimus, tokius kaip „Oskaras“, „Grammy“ ar „Pulitzerio“ premija, arba iškilę į savo profesijos ar pašaukimo viršūnę. Apskritai kalbant, tokie išskirtinio gebėjimo pretendentai yra žinomi savo srities žmonės.

Laimėk ją savo keliu

Pretenduokite į žaliąją kortą pagal kasmetinę įvairovės žaliosios kortos loteriją, kurioje pasirenkama 55 000 pretendentų, norinčių atvykti į JAV. Tai yra pretendentai iš šalių, kurios yra nepakankamai atstovaujamos imigrantų atvykimo į Ameriką atžvilgiu—tokios šalys kaip Estija, Fidžis ar Ukraina, pavyzdžiui.

Jei pretendentas netinka nei vienam iš šių būdų, kartais gali būti, kad jo sutuoktinis turi reikiamus įgaliojimus. Bet kuriuo atveju, pretendentų artimieji šeimos nariai taip pat gauna žaliąsias korteles proceso metu. Aukščiau pateikti aprašymai yra labai bendri—bet kuri pasirinkta galimybė turėtų būti išsamiai ištirta, kad būtų išsiaiškintos visos dalyvaujančios detalės.

Share this article

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujausi įrašai